Rambler's Top100

HlERARCHlA CATHOLICA IN IMPERIO ROSSIACO
IN ANNUM 1810

COLLEGIIUM ROMANO CATHOLICUM

DEPARTAMENTI I-mi

PRESIDENS, STANISLAUS SIESTRZENCEWICZ DE BOHUSZ Ecclesiarum Catholicarum in Rossia Unicus Metropolitanus Archi-Episcopus Mohileviensis, Praelatus Decanus Cathedralis Vilnensis. Moscuensis & Vilnensis Universitatum Socius Imperialis Liberae Petropolitanae Oeconomicae & Agrictulturae Londinensis Societatum Membrum, Comendor & Eqves Ordinis S. Andreae Apostoli, Eqves Ordinum D. Alexandri Nevensis, S. Annae I. Clasis, S. Joannis Hierosolymitani Magnae Crucis, Aqvilae Albae & S. Stanislai.
Jllmus Rmuss Hieronimus Strzemien Stroynowski Ep: Lamberit: Administr: Diaec: Viln: Eques Ord: S. Annae I. Clas: & S. Stanis.
Jllmus Cellmus Rndssmus Simeon Giedroyć Nom: Ep: Samog: Suffrag: Infulat: Szydlov: Eques Ord: S. Stanislai.

ASSESSSORES

Jllmus Rndssmus Joannes Masclet Nom: Ep: Suffr: Minscen: Capel; Ord: S. Joan: Hierosol:
Per Jllris Rmus Ignatius Kontrym Prael: Cust: Cathedr: Viln:
Per Jllris R. D. Gaspar Bitowtt Can: Catch: Luceor: Vacat:
Per Jllris R. D. Antonius Dąbrowski Can: Samogit: Cath: Camenecensis.
Per Jllris R. D. Steph: Poźniak Prael: Cust: Cath: Minscensis.

Eppi Nominati a Sua Imperatoria Majestate Totius Rossiae nondum Consecrati

Suffrag: Samogiten: Simon: Prin: Giedroyć.
Suffrag: Vilnenis Nicodemus Prin: Puzyna.
Coadjut: Samogit: Ignatius Prin: Giedroyć.
Suffr: Camenec: Eccl: Armen: Josephus Krzysztofowicz.
Suffragan: Kijoviensis Valerianus Kamionka.
Suffrag: Trocensis Thadeus Kundzicz.
Suffrag: Minscensis Joannes Masclet.
Eppus Camene: Admistr: Borgias Mackiewicz.
Coadjutor Minscensis Bonaventura Borzymowski.
Suffrag: Mohilevien: Mathias Mozdzeniewski.

EPISCOPI UNITI IN ROSSIA

Eppus Brestsn: Josaphat: Bułhak.
Eppus Luceor: Gregorius Kochanowicz.
Archi Eppus Nom: Poloc: Joannes Krassowski.
Suffr: Luceor: Florianus Korsak.
Suffr: Nom: Bresten: Leo Jaworowski.
Suffr: Nom: Vilnen: Adrianus Hołownia.

ARCHI DIAECESIS MOHILEVIENSIS

Archi Eppus Metropolitanus v. s. Coadjutor Eppus Gadaren: Joan: Benisławski Prael: Schol: Archi Cath: Eques Or.: S. Stan:

EPISCOPI SUFFRAGANEI DIAEC: MOHIL:

l. Mathias Mozdzeniewski Nom: Eppus Suffr: Mohilevien:
2. Cyprianus Odyniec Eppus Hyppon: Suffrag: Pol: E. Or: S. S.
3. Valerianus Kamionka Nom: Eppus Suffrag: Kijoviensis.

Procuror Utriueq Depar: Rom: Cath: Col: P. M. D. Joannes Krzyżanowski Cons: Anl:

CANCELARIA

Secret: Basilius Rańczewski Col: Ass:
Executor: Barthol: Antoniewicz Tit: Consil:
Translator Utriusq Departamenti Col: Reg: Ant: Suchodolski.
Archivar: Thomas Zaleski Secret: Guber:
Protocol: Petrus Trofimowicz Secret: Guber:
Loco Registrat: Cancel: Onufrius Bittowt.
Cancelaristoe Alexandr Jwanow Col: Reg: Joannes Szypunow Reg: Gub: Jacobus Wochlert: Col: Reg: Joannes Babyczew, Carol: Kramszyc.

Jllmi Exmi ac Rmi Domini Episcopi Romano Catolici in Rossia

 
Nat: Anno
Cons: Anno
Jllmi Metrop: Archi-Mohi: Stanislaus Siestrzencewicz Bohusz.17311773
Jllmus Valentinus Wołczacki Ep: Tomasensis.17411773
Casper Ciecisewski Ep: Luceor: et Zytomir:17451775
Joan: Kaczkowski Ep. Cariopolit:17431781
Joannes Benisławski Ep: Gadaren: 17341784
Joachimus Horbacki Ep: Pinscensis17331784
Nicolaus Bykowski Ep: Troadien:17481786
Josephus Prin. Giedroyć Ep: Samog: 17571791
Adamus Kossakowski Ep: Limiren: 17581797
Adamus Kłokocki Ep: Sidinensis 17331797
Cyprianus Odyniec Ep: Hipponen: 17501798
Jacobus Dederko Ep: Minscensis 17521798
Hieronymus Stroynowski Nom: Ep: Vilnensis. 17521808
Joann Podhorodeński Ep: Polemo: 17401808

ELENCHUS CAPITULI METROPOLITANI MOHILEVIENSIS MAIORIS

1. Praelat Praep:
2. Praelat: Archi-Diec: Adamus Wyszomirski in Cathe: ab 8. Xbris 1783. Anni Praest: a Beness: Osun: nondum Separ.
3. Praelat: Cus: Stanislaus Żukowski in Cathe. ab 8. Xbris 1783. Anni Praest: Gagrin.
4. Praelat: Schol: Joannes Benisławski Eppus: v. s. in Cath: ab 8. Xbris 1783. Anni praest: Stygłow.
5. Praelat: Archi Diacon: Albae Russiae Cyprianus Odyniec Eppus v. s. in Cath: ab 8. Xbris 1783. Anni Praest: Zaprudzie.

CANONICI

6. Can: Josep: Byszkowski in Cath: a 16. Apr: 1784 Anni Praestimo: Infulatus Krzyczeviensis.
7. Can: Joann: Masclet Eppus Nom: Suffr: Min: Capel: Or: S. Joan: Hier: Asses: in Coll: in Cath: a 24. Jan: 1798 Anni Praest: a Benefic: Marienhausen: nondum separ:
8. Can: Francis: Maczulski in Cath: a 18. Febr: 1801. Anni Praestimon: Nidermuyża.
9. Can: Petr: Stankiewicz Prael: Sch: Min: Eq. Or: S. An: 2. Cl: in Cath: a 5. Xbr: 1807. an Praest Pietk:
10. Can: Josephus Hołyński Official: in Cath: a 11. Maji 1808. Anni Praestimon: Jurkowscz: ab 8. Julii 1809. Anni. Provis. Sem.
11.Can: Josap: Sadko in Cath: a 16. Julj: 1808. Anni Praestimon: Siemienowka.
12. Can: Valerianus Kamionka Nomin: Suffrag: v. s. in Cathedra a 20. Julij 1808. Anni Praestimonium: Glinki.
13. Can: Xaverius Weittko Subrog: Cons: in Cath: Cathed: a 22. 8bris 1808. Anni Praestimon: Jezierniki ab 8. Julij 1809.
14. Can: Antonius Sychra in Cach: a 7. Novem:1808. Anni Praest: 8 Rustici in Dudakowicze.
15. Can: Joannes Onoszko titulo Eccl: Petropolitanae ab 8. Julij 1809.
16. Can: Joannes Lavoisier titulo Eccl: Moscuen: a 21. Julij 1809.
17. Can: Mathias Mozdzeniewski Nom: Eppus s. v. Eccl: Chersonensis a 22. 9bris 1809. An.

ELENCHUS CAPITULI MOHIL: MINORIS

1. Mans: Mathias Mozdzeniewski Eppus Nom: Suffr: Mohil: Can: Archi Cath:
2. Mans: Anton: Majewski Can: Cath: Camen:
3. Mans: Anton: Sychra Can: Archi Cath: Mohil:
4. Mans: Ceslaus Beynarowicz Secr: Curiae
5. Mans: vacat.
6. Mans: Coecus.

OFFICIUM SFU CONSISTORIUM ARCHl DICECES: MOHILEV:

Judices: Offiicialis Jllmus Rmus Josephus Hołyński Can: Archi Cath: Provis: Sem:
Subrogatus Seu vice Offic: P. A. R. D. Xaverius Weyttko Can: Archi Cath:
Assesso: 1. Jllmus ac Rmus Dom: Mathias Mozdzeniewski Eppus Nom: Can: Archi Cath.
2. P.A.R.D. Antonius Majewski Can: Camenec:
3. P.A.R.D. Antonius Sychra Can: A. C. Mohil:

CANCELLARIA

Secretarii Ignatius Piotrowski Consist:
Ceslaus Beynarowicz Curiae.
Protocolista Stanislaus Zaremba.
Translator Joannes Bohusz Col: Reg:
Regestrator vacat.
Cancelaria 1. Casimirus Kamionka Coll: Reg:
2. Adamus Woynowski
3. Stefanus Surgont Coll: Reg:
4. Felicianus Lizon Coll: Reg:
5. Vacat.
Architectus Archi Cath: Joachimus Wiszniewski Secret: Gubern:
Custos Domus Archi Episc: Antonius Rymkiewicz Secret: Gubern:

AJUNCTl OFFICIO

Deputati pro Archidiac: Kijoven: P. Rmus Dnus Joachim Grabowski Prael: Schol: Zyto:
Pro Archd: Białostoc: P.A.R.D. Ignat. Rakowski
Paenitentarius Jllmus ac Rmus Dnus Mathias Mozdzeniewski Nom: Eppus Suffr: Mohil: Can: Archi Cath: Ass: Confis: Rector, & Provisor Seminariorum Dioecesanorum.

CANONICI COLLEGIATARUM IN ARCHI—DIOECESI MOHILEVIEN

COLLEGIATAE LIVONIENSIS

1. Constantinus Benisławski.
2. Ignatius Szukiewicz Par: Czerejen:
3. Anton: Emalinowicz Par: Wobol: in Dioce: Vil:
4. Daniel Wilczyński Par: Tołoczyn
5. Antonius Majewski Can: Cam: Par: Obolec:

COLLEGIATAE KIJOVIENSIS

6. Joachimus Grabowski vide sup:Ł
7. Franciscus Trembicki Par: Pavołocz.
8. Casimirus Żyżnowski Par. Białopol:
9. Faustus Zarzycki Par: Chab:
10. Samuel Mioduszewski Par: Makar:
11. Petrus Barsse.
12. Ludovicus Meisonneuve Par: Cronst: Tverensis in Samog:

COLLEGIATAE SMOLECENSIS

13. Josephus Hołyński Can: Archi-Cath: v. s.
14. Mathias Rahoza Par: Bieszenk:
15. Ludovicus Mirski Par: Leszcyl:
16. Thomas Staroszkiewicz Par: Skwir:
17. Chrystophorus Duhay Par: Karazbas:
18. Xaverius Weyttko Can: Archi-Cath:
19. Stanislaus Narbut Par: Koss: in Dioec: Vil:
20. Josephus Romanowski Par: Malnovi.
21. Carolus Nicolle.
22. Antonius Sychra Can: Archi-Cath:

DECANI FORANEI

1. Loco Mohilevien: Casimirus Serafinowicz Direc: Seminar:
2. Bychov: Albertus Włochowicz Can: Reg: Lat:
3. Rohacz: Petrus Starzeński Par: Swierżen:
4. Czaussovien: & Czerekov: Stanislaus Kolankowski Par: Worуdź:
5. Siennensis Mathias Rahoza Can: v. s.
Vice Dec. Adamus Dłuski Can: Bresten:
6. Babynovicen: Orsen: & Smol: Isidorus Błażałowicz.
7. Kopyscen: Ignatius Szukiewicz Can: v. s.
8. Bielicensis Josaphat Sadko Can: v. s.
9. Mstislavien: & Klimovicen: Stanislaus Skuczewski Paroch: Krzyczew:
Vice Dec: Petrus Juszkiewicz.
10. Vitebscen:
11. Vieliżen: & Surażen: Stephan: Kobyliński.
12. Nevelen: Joseph: Byszkowski Infulat: v. s.
13. Polocen: Andre: Alexandrowicz Par: Ruksz:
14. Drisen: Ludovicus Mirski Can: v. s.
15. Siebieżen: Vincentius Koszko Par: ad Sieb:
16. Deneburg: Super: Leo Skibniewski Paroh: Birzagol:
17. Duneburg: Infer: Josephus Akielewicz Par: Lidex:
18. Rrzeżycen: Fabianus Krzyżanowski Par: Feyman:
19. Vice Dec: ad Rażnam Bonifacius Ambrożewicz Cur: Par:
20. Vice Dec: a ad Łuban
21. Trans Luc: Blasius Fabinowicz Par: Osviei:
22. Lucinen: Josephus Sławiński Par: Bołov:
23. Lepelen: Antonius Latkowski Par: Lucinen:
24. Kijov: Josephus Godlewski Can: v. s.
25. Radomyslen: Faustus Zarzycki Can: v. s.
26. Lipovicen: Thomas Staroszkiewicz Can. v. s.
27. Skviren: Casimirus Żyżnowski Can: v. s.
28. Zvinogrd: Josephus Zakrzewski Can: v. s.
29. Neo Rossioe: Christophor: Dubai Can: v. s.
30. Astrachan: David Tantissow Cur: Mozd:
31. Petropolit: Joannes Onoszko Cur: v. s.
32. Moscuensis Julius Jungieurt.
33. Bielscen: Stanislaus Górski Par: Boc:
34. Branscen: Michael Dziewanowski Can: Bresten
35. Drohiczyn Jacobus Sosnowski Par: Ciech:
36. Praelat: Canonicor: Reg: Lat: Felix Sliwiński

SUPERIORES ORDINUM

Praep: General: Soc: Jesu: Thadeus Brzozowski.
37. Visitator Congreg: S. Vincen: a Paulo Andreas Pohl.
Provintial: Ejusd Societ: Aloisius Landes.
Prov: Scholar: Piar: Sieklucki.
Prov: Litvan: Or: Praed: Hyacinthus Starzeński.
Prov: Ruth: Or: Praed: Jacobus Kosiński.
Prov: SS. Trinitt: Tuczyński.
Prov: Carmel: Antiq: Obser: Alb: Russioe Eliseus Breymer
Prov: Francis: Litv: Brzozowski.
Prov: Or: S. Francisci de Observ: Lit: Edvardus Juszkiewicz.
Prov: Francis: Rubr: Ross: Valentin: Zieliński.
Prov: Reformat: Michael Godlewski.
Prov: Capuc: Vincentius Poncyan.

ELENCHUS

Defunctorum in Dno. Sacerdotum ab ultima impressione Directorij, pro quibus singulis absolvendoe tres Missoe etiam ab Omnibus regularibus Curatis vi mutui pacti inter Clerum totius Dioecesis aliquot synodorum decisionibus approbati, nec non consvetudine plusquam centum Annorum roborati.

P. A. R. D. Josephus Kierkiłło Can: Liv: Par: Feim:
A. R. D. Josephus Sworowicz Cap: Ivandar:
A. R. D. Martinus Szymanowski Cur: Bołov:
A. R. D. Josephus Swiątecki Cur: Stalarov:
Illmus Rndssmus D. Ignatius Bohomolec, Nominatus Episcopus, Suffraganeus Mohil: Officialis: Praelatus Custos Archi Cathed:
P. A. R. D. Carolus Giedymin Can: Mohil:
A. R. D. Rochus Czechowicz Com: Białocer:
A. R. D. Petrus Szulc Ex Cur: Łukoml:
P. A. R. D. Joannes Laskowski Can: Liv: Cur: Vitebs: & Lucinen:
A. R. D. Stephanus Wierciechowski Cap: Aul: Zahat:

(DIRECTORIUM OFFICI DIVINI ET MISSARUM GENERALE PRO UTROQVE CLERO ARCHI-DIOCESIS MOHILEVIENSIS IN ANNUM MDCCCX)

 

Назад   Главная страница

 

  Сайт mydean штатное устройство mydean.